Nasza strona używa plików cookie. Dowiedz się więcej o ich funkcji oraz możliwości dokonania zmian w Twojej przeglądarce.
Korzystając z http://www.impelwroclaw.pl wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij


Aktualności

Impel przełamie dobrą passę KSZO?

09.11.2017

Przed Impelkami kolejne trudne zadanie. W niedzielę zmierzą się z "czarnym koniem" pierwszych kolejek obecnego sezonu - zespołem KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Rywalki walczą o każde ligowe punkty, dzięki czemu znajdują się w topie tabeli rozgrywek.

Postawa KSZO Ostrowiec Świętokrzyski na boisku zaskakuje wielu obserwatorów siatkówki. W okresie przygotowawczym zespół borykał się z różnymi trudnościami, ale mimo to świetnie wykorzystał czas i dzięki temu w pierwszych kolejkach jest zdecydowanie największą niespodzianką Ligi. Obecnie z dorobkiem 7 punktów drużyna zajmuje 5. miejsce. Taką samą ilość punktów ma czwarty w tabeli Developres, który to właśnie uległ zespołowi z Ostrowca w ostatniej kolejce.

 

Zespół Adama Grabowskiego zbudowany jest na solidnych podstawach, często reprezentantkach Polski. Warto wymienić tu rozgrywającą Agnieszkę Rabkę, atakującą Annę Miros, czy parę przyjmujących – Koletę Łyszkiewicz i Natalię Skrzypkowską. Na środku świetnie spisuje się Paulina Stroiwąs. To wszystko sprawia, że przed Impelkami kolejne ciężkie zadanie.

 

Do meczu przystąpią po zwycięstwie nad BKS Profi Credit Bielsko-Biała. Impelki w tym spotkaniu pokazały, że nie powinno się lekceważyć ich siły. Uporem i konsekwencją w grze doprowadziły do tie-breaka, którego ostatecznie wygrały. Przed meczem z KSZO zapowiadają, że plan jest podobny – przede wszystkim pokazać swoją dobrą siatkówkę, bo tylko takim sposobem można myśleć o wygranej.

 

Nie innego zdania jest Wojciech Kurczyński, drugi trener Impelek. Mecz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski będzie ciekawym spotkaniem zespołów o podobnym potencjale sportowym. Zespół z Ostrowca od początku rozgrywek pokazuje, że dzięki cierpliwości i waleczności można wygrywać sety, a nawet spotkania z wyżej notowanymi przeciwnikami. My również pokazaliśmy w meczu z Bielskiem, że pozytywne nastawienie na boisku oraz walka do końca daje dobre efekty. Uważam, że zespół, który w tym spotkaniu pokaże swój charakter będzie miał większe szanse na zwycięstwo – mówi Kurczyński.

 

Mecz zaplanowano na niedzielę, 12 listopada, w Hali Orbita. Pierwszy gwizdek o 20:00. Bilety do kupienia na kupbilet.pl oraz w punktach stacjonarnych STS i EMPiK. Na ten mecz klub przygotował także specjalną promocję dla studentów – bezpłatne wejście dla osób do 26 r.ż. za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej.

Facebook

Jesteśmy na Facebooku fb

Twitter

Jesteśmy na Twitterze tw
 

Instagram

Zobacz nas na Instagram in